за нас

Краток вовед Нашиот тим

 • team01

  Истражување и развој

  Ние гледаме на нашите R & D тим како нашиот развој сила, ние секогаш се стави 10% нето профит во R & D, ние сме во потрага на пазарот и анализа на трендот на пазарот, кој генерира многу идеја, ние ги собереш некои да комуницира со нашите професионални клиенти од целиот светот. Некои од нив се согласија идеја ќе стане дизајн скица, комуницираат повторно и повторно ......, конечно цртежот е генерирана од страна на нашите R & D тим, следниот е да се направи конечниот примерок, Потоа одиме на следниот чекор-"Производство"
 • team02

  производство

  Ние имаме свои фабрики кои произведуваат Hula Хоп, вратот и поддршка Назад производи, Акупресурна Производи и медитација производи во Ningbo, Откако ги добивме наредба од нашите клиенти, нашите продажбата на лице ќе потврдат сите детали со нашите клиенти. После тоа, фабрики ќе се направи пред-продукција примероци фабрика ќе започне масовно производство кога ПП примероци е потврдена. фабрика за производство на стоки е во согласност со системот за квалитет ISO9001 за управување со 2008 година, за повеќе детали во врска со нашите контрола на квалитетот, Оди следниот чекор - "контрола на квалитетот"

 • team03

  контрола на квалитет

  Нашите контрола на квалитетот на системот се дели на 3 parts- контрола на квалитетот на материјалот (инспекција пред да замине во нашите материјали склад или пред производство), контрола на квалитетот во текот на масовно производство и контрола на квалитетот по производството. Нашите контрола на квалитетот е основа на ISO9001 квалитетен менаџмент систем, инспекција земање мостри е според AQL (прифаќање граничен квалитет) 2.5 стандарди. Нашите КК ќе направи се извештаите од инспекцијата за секоја цел. По клиенти проверува извештаите од инспекцијата и ја потврди, ние ќе брод на стоките надвор.

 • team04

  Маркетинг и продажба

  Најдобар маркетинг е да се најде "вистинскиот потреби и да се најде на популарни производи на пазарот за нашите клиенти, нашиот тим за маркетинг и R & D тим секогаш работат заедно за да направат иновативни производи да се задоволат крајните клиенти 'крајните клиенти потреби. Нашите продажни човек секогаш ќе го следат иновативна идеја и производи од нашиот тим за маркетинг и R & D тим и да се поттикнат нови производи и популарни производи на нашите клиенти, ние се фокусираме на професионализација и услуга дух, Како што ние сме со користење на мајчин јазик за да им служи на нашите клиенти . Сметаме дека добрата комуникација е успехот на половина.

 • team05

  по услуга

  Ние со нетрпение секоја испорака, како за почеток на нов ред. По стоки брод, Ние ќе ги подготви сите документи за клиентите да ги собереш на стоки без проблеми, помагајќи им на клиентите како да ги собереш на стоки, ако е потребно. Ние ќе ја испрати на "задоволителна форма" на клиентите по неколку дена. Ние со нетрпение "Клиентите прво, Договор дух и кредитни првиот" како нашите принципи основа за меѓусебна рамноправност, меѓусебно почитување и взаемна корист.

А краток вовед на брендови

 • Неем ЛОГО
 • SCMO ЛОГО
 • да биде само ЛОГО
 • МБС црна sign2
 • тежина обрач бренд-2
 • Неем

  Неем

  Брендот "Неем" е изградена во 2005 година, во принцип да се изгради овој бренд "Неем" е основа на природните (органски), Еко пријателски и здравје. Брендот "Неем" се на првата буква од природни, Еко пријателски и здравство. Ние се посвети да се дизајнира и да се направи природна, Еко Пријателски и здравствени производи за нашите клиенти.
 • SCMO

  SCMO

  Брендот "SCMO" е, исто така, името на компанијата, создадено според кинеската филозофија на "теорија на петте елементи" и "Fengshui", SCMO во кинески е "Џун инструментот Му", зборот "Џун инструментот" на кинески е тоа што таа може да оди насекаде во светот со својата мисија, и нашата мисија е да им помогне на сите повеќе поздраво, зборот "Му" во кинески е дека ние треба да се работи напорно и ноу-знаења, секој ден, па SCMO (Xunmu) е дека ние треба да се работи напорно и ноу-знаења, секој ден да им помогне на секој тело повеќе поздрава.
 • BESELF

  BESELF

  Со развојот на наука, технологија, Светот стана повеќе колоритни во материјалот поле, а не пред тоа, работите се променија во многу области, Поголемиот дел од луѓето имаат многу придобивки од физичката страна, пак, е нерамнотежа помеѓу физичката страна и ум и душа страни. Брендот BESELF била изградена за да се дизајнира и развие сродни производи да им помогне на луѓето да се добие рамнотежа помеѓу физичката страна и умот и душата страни.
 • MAGIC назад поддршка

  MAGIC назад поддршка

  Со развојот на информатичката технологија, која го смени темпото на работа манири на луѓето да седат за долго долго време time.A седница носи проблемот со торба за нашите 'рбетот, ние често се чувствуваат болки во грбот и вратот болка, Ова хронична болка се закануваат на нашите подобар живот, ние се посвети им помогне на луѓето да се подобри нивните услови, Тоа беше причината бренд "магија назад поддршка" е изградена во 2011.Now брендот "магија поддршка назад" е регистриран во Кина, САД и ЕУ
 • ТЕЖИНА Хоп

  ТЕЖИНА Хоп

  Концептот на "Еко пријателски" е нашата принципи за дизајн на производи и да се направи производи и да се изгради нашите бендови. Во 2010 година, Имаше исхрана апчиња кои имаа сериозни несакани ефекти. Сфативме дека постои многу добра можност за нас да им помогнам на нашите монтажни хулахоп, Луѓето секогаш вели "телесната тежина, користење Hula Хоп", ние само имаме нешто од тоа, па ние изградена брендот "Тежина Хоп" за нашите хулахоп .Сега обрач тежината е регистриран во Кина, САД и ЕУ
 • А краток вовед на нашиот тим

  А краток вовед на нашиот тим

  Истражување и развој Ние со нетрпение нашите R & D тим како што е нашата развој на моќ, ние секогаш се стави 10% нето профит во R & D, ние сме во потрага на пазарот и анализа на трендот на пазарот, кој генерира многу идеја, ние ги собереш некои за комуникација со нашите професионални корисници околу world.Some согласија идеја ќе стане дизајн скица, комуницираат повторно и повторно ......, конечно цртежот е генерирана од страна на нашите R & D тим, следниот е да се направи конечниот примерок, Потоа одиме на следниот чекор- "Производство"
 • производство

  производство

  Ние имаме свои фабрики кои произведуваат Hula Хоп, вратот и грбот поддршка производи, Акупресурна Производи и медитација производи во Ningbo, Откако ги добивме наредба од нашите клиенти, нашите продажбата на лице ќе потврдат сите детали со нашите клиенти, После тоа, фабрики ќе се направи пред-продукција примероци фабрика ќе започне масовно производство кога ПП примероци е потврдена. фабрика за производство на стоки е во согласност со системот за квалитет ISO9001 за управување со 2008 година, за повеќе детали во врска со нашите контрола на квалитетот, Оди следниот чекор - "контрола на квалитетот"
 • контрола на квалитет

  контрола на квалитет

  Нашите контрола на квалитетот на системот се дели на 3 parts- контрола на квалитетот на материјалот (инспекција пред да замине во нашите материјали склад или пред производство), контрола на квалитетот во текот на масовно производство и контрола на квалитетот по производството. Нашите контрола на квалитетот е основа на ISO9001 квалитетен менаџмент систем, инспекција земање мостри е според AQL (прифаќање граничен квалитет) 2.5 стандарди. Нашите КК ќе направи се извештаите од инспекцијата за секоја цел. По клиенти проверува извештаите од инспекцијата и ја потврди, ние ќе брод на стоките надвор.
 • Маркетинг и продажба

  Маркетинг и продажба

  Најдобар маркетинг е да се најде "вистинскиот потреби и да се најде на популарни производи на пазарот за нашите клиенти, нашиот тим за маркетинг и R & D тим секогаш работат заедно за да направат иновативни производи да се задоволат крајните клиенти 'крајните клиенти потреби. Нашите продажни човек секогаш ќе го следат иновативна идеја и производи од нашиот тим за маркетинг и R & D тим и да се поттикнат нови производи и популарни производи на нашите клиенти, ние се фокусираме на професионализација и услуга дух, Како што ние сме со користење на мајчин јазик за да им служи на нашите клиенти . Сметаме дека добрата комуникација е успехот на половина.
 • по услуга

  по услуга

  Ние со нетрпение секоја испорака, како за почеток на нов ред. По стоки брод, Ние ќе ги подготви сите документи за клиентите да ги собереш на стоки без проблеми, помагајќи им на клиентите како да ги собереш на стоки, ако е потребно. Ние ќе ја испрати на "задоволителна форма" на клиентите по неколку дена. Ние со нетрпение "Клиентите прво, Договор дух и кредитни првиот" како нашите принципи основа за меѓусебна рамноправност, меѓусебно почитување и взаемна корист.

Најчесто поставувани прашања на компанијата

faq_img

Кои се вашите главни производи и пазари?

Нашите главни производи се хулахоп, акупресура МАТ, опрема за терапија лумбална и медитација перница. Имаме 10 години искуство во производство и извоз на овие производи. Нашите производи и услуги се доверени од страна на клиентите од Европа, Северна Америка, Океанија и Јужна Кореја, кои, главно, се менаџери самопослуга, професионални купувачи во фитнес и здравје поле, и Амазон дуќанџиите.

Која е минималната количина која можам да нарачате?

MOQ зависи од тоа што производите што ги интересира. Нормално, 50-100pcs / по боја за нашите главни производи е изводлив, ако вашиот детали прилагодување не е комплицирано. Ние ќе се обидеме нашите најдобри за поддршка на нашите клиенти за взаемна корист.

Каков вид на пакување нудите и можеме да се прилагодите?

Стандардна пакување е етикета + упатство за употреба + боја кутија (или пошта кутија) + картонска кутија. Тоа може да биде алтернатива врз основа на вашите барања. Нашиот професионален дизајнер ќе нудат многу опции и нови идеи за пакување.

Може да ви обезбеди еден каталог на сите ваши производи?

Да. Имаме каталози на главните производи одделно. Ние сме мило да ви испратиме на каталози во PDF или слика формат преку e-mail или социјални апликации.

Дали ви обезбеди упатство за тоа како да го користите производот?

Да. Ние можеме да понудиме прирачник instrucion со информации на својата функција, користење, и не и да правите за сите наши производи.

Можеме ли една или некои кориснички бои нарачате?

Да. Имаме некои бои за да биде избран и ќе ви покаже опции. Ние исто така може да се прилагоди на нова боја за вас. Само да ни кажете бројот на Pantone или пратете боја примерок.

Што е примерок цена?

Ние сме среќни да се обезбеди еден бесплатен редовен примерок за вас, додека вие треба да се плати за товарни и дополнителни примероци. Дополнителен надомест ќе се наплаќа за прилагодено примерок поради што мора да се направи форма на одборот на печатење. Може да се плати преку PayPal или кинески ексклузивни Alipay и WeChatPay. Што се однесува до времето за испорака, ве молиме да се најде на лист подолу.

превозот област време на испорака од експрес
Северна Америка 2 ~ 3 дневна
Европа 3 ~ 5days
Океанија 3 ~ 5days
Азија 2 ~ 3 дневна
Африка 5 ~ 7days

Ние сме во потрага за GOTS уверение медитација перница на, дали го имаат?

Да. Нашата медитација перница положено на GOTS. Сите наши производи се направени од нетоксичен материјал. За сите информации на сертификати треба да се најде на лист подолу.

информации овластен сертификација патент
нашата фабрика GOTS, BSCI, ISO9000
нашите производи Hula Хоп CE, да стигнете, ROHS, азо, EN71,6P Да
акупресура МАТ CE, ROHS, EN957, да стигнете Да
магијата за потпора на грб од н.е. Да
медитација перница ROHS, EN71, GOTS

Колку време е време на производството и превозот време за секоја цел?

Имаме ажурирани нашите автоматска линија за производство на хулахоп и акупресурата МАТ со која значително го скратува времето за производство до 15 дена за еден 40HQ сад. За други производи стандард производство доведе време е околу 20 дена.

дестинација порта време на испорака од страна на морето
Северна Америка 30 ~ 50days
Европа 30days
Океанија 13 ~ 25days
Азија 7 ~ 15days
Африка 20 ~ 40days

Што е вашиот мандат за исплата?

Нашата нормална рок на плаќање е Т / T 30% депозит, 70% против Б / L копија.

Дали ви обезбеди било која друга услуга?

Имаме професионален и страсна фотографија тим со голем PhotoStudio и напредна опрема која им помага да се обезбедат услуги за поддршка, како висока решение реклама слика, модел фото и видео за клиентите.

Испратете ја вашата порака: